Webinar | A’dan Z’ye Scopus Eğitim Serisi

Sa, 09/12/2023 - 10:18 tarihinde girayhan.ustuner tarafından gönderildi

A’dan Z’ye Scopus Eğitim Serisi

19-22 Eylül tarihleri arasında, Türkiye çapında çevrimiçi düzenlenecek “A’dan Z’ye Scopus Eğitim Serisi”ne davetlisiniz.  Eğitim serisinde katılmak istediğiniz oturumlara ayrı ayrı kayıt yapmanız gerekmektedir. Ücretsiz ve Türkçe dil desteği ile sunulacak eğitim serisi boyunca konusunda uzman eğitmenlere sorularınızı yöneltme fırsatı bulabileceksiniz. Ek olarak 4 oturumun tamamına katılanlara (her bir oturumda minumum 45 dk bulunmak gereklidir) katılım sertifikası imkanı sunulacaktır. 

Kayıt Bağlantıları:

Scopus’a Giriş

Akademik araştırma çabalarınızda size destek olabilecek bu ücretsiz özel eğitim serisine davetlisiniz. Konusunda uzman eğitmenler tarafından sunulan “A’dan Z’ye Scopus Eğitim Serisi”, Elsevier'in kapsamlı özet ve atıf veri tabanı olan Scopus'un çok yönlü kullanım alanlarını ve araştırmalarınıza nasıl katkı sağlayabileceğinizi anlatan değerli bilgiler içeriyor.

19 Eylül 2023 Salı  Saat: 16:00

Kayıt için Tıklayınız

Scopus ile Araştırma Destek Başarınızı Artırma

Bu webinarda, araştırma ve çalışma alanınızı nasıl Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları (SDG) bazlı analiz edebileceğinizi ve halihazırda hibe vs ile desteklenmiş araştırma ve araştırma projeleri ile karşılaştırabileceğinizi göstereceğiz.

20 Eylül 2023 Çarşamba Saat: 16:00

Kayıt için Tıklayınız

Scopus ile Doğru Dergi Seçimi

Araştırmanız için doğru dergiyi seçmek, kaliteli hakem değerlendirmesi için doğru uzmanlığa erişebilmenin yanı sıra, çalışmanızın yayınlanabilmesi ve görünürlüğü için çok önemlidir. Bu oturum, size alanınızdaki ilgili dergileri etkili bir şekilde aramak için gerekli bilgi ve araçları sunuyor.

21 Eylül 2023Perşembe Saat: 16:00

Kayıt için Tıklayınız

İleri Seviye Araştırma Analizi

Bu oturumda, Scopus verilerine dayalı sunulan hizmetleri, araçları ve çözümleri kullanarak araştırmanızı daha üst seviyelere ulaştırabilmenin yollarını öğrenebilirsiniz. Ek olarak araştırmacıların ilgi alanları ve gelişmekte olan araştırma disiplinleri hakkında önemli bilgiler elde etme, gelişmiş veri entegrasyonu için API'lere erişme, hibe/destek fırsatlarını keşfetme gibi konularda SciVal'den nasıl yararlanılabileceği anlatılacaktır

22 Eylül 2023 Cuma Saat: 16:00

Kayıt için Tıklayınız

Detaylı bilgi isterseniz nurhan.kabakulak@yeditepe.edu.tr adresine mail atabilirsiniz.