Yeditepe Üniversitesi Bilgi Merkezi Duyurular

2017 Yılı Duyuruları aşağıda dikkatinize sunulmuştur.
ClinicalKey Mobil Uygulaması Hk.   |   Veri Tabanı [ Abone ]     |      Erişim için Tıklayınız

CLINICALKEY
ClinicalKey Erişim Adresi için Tıklayınız
Veri Tabanı Bilgileri
ClinicalKey klinik kararları destekleyici nitelikteki bilgilerin bulunmasını ve kullanılmasını kolaylaştıran klinik bir arama motorudur.
ClinicalKey veri tabanı ile en güvenilir ve yetkin tıbbi içerik kapsamına her zaman her yerden erişim sağlanmaktadır.
ClinicalKey ile Journals,  BooksGuidelines,  Drug MonographsVideosMultimedia ve daha fazlasına erişim (ev/ofis/ cep telefonlarınızdan, mobil cihazlardan ) sağlamak üzere erişim detaylarınız ve özet bilgiler aşağıda yer almaktadır.
ClinicalKey 'e her zaman her yerden erişmek istermisiniz?
1. ADIM
ClinicalKey’e kayıt olunuz
ClinicalKey ana sayfası (www.clinicalkey.com) üzerinde kurumsal e-posta kullanarak kişisel kayıt işleminizi (Register sekmesi) gerçekleştirip, bu hesabınız ile ClinicalKey’e uzaktan (ev,ofis)/mobil cihazlarla erişim sağlayabilirsiniz. Not: saglik.gov.tr uzantılı e-posta adresleri ve kişisel e-posta adresleri (Ör: gmail, yahoo,hotmail vb. geçerli değildir) Daha önce Science Direct ya da Scopus için oluşturmuş olduğunuz mevcut bir hesabınız varsa bu hesabı  ClinicalKey erişimi için de kullanabilirsiniz.
2. ADIM
Uzaktan Erişimi aktif ediniz
ClinicalKey‘e kayıt olduktan sonra uzaktan erişimi aktif hale getirmek için kişisel hesabınızın altında yer alan “Remote Access” sekmesine tıklayarak kurumsal mail adresinizi giriniz. (Bunun için kişisel hesabınız içinde olmanız gerekmektedir) Kullanıcı bilgileriniz doğrulandığı andan itibaren (verifying access)  www.clinicalkey.com adresi üzerinde log in olarak ClinicalKey‘e her zaman, her yerden erişebilirsiniz. ClinicalKey Uzaktan Erişim İçin Kayıt Broşürüne erişim için tıklayınız.
3. ADIM
ClinicalKey Aplikasyonunu indiriniz
Ücretsiz ClinicalKey Aplikasyonunu AppStore ya da Google Play’den indirip mobil kullanıma başlayabilirsiniz!
ClinicalKey kullanım özellikleri hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayınız.
Yeni kitap ve dergiler
ClinicalKey Her zaman ihtiyacınız olan en güncel bilgileri içermektedir.
ClinicalKey’e 2017 yılı 2. çeyreğinde eklenen aralarında “Rosen’s Emergency Medicine” kitabının da yer aldğı yeni kitap ve dergilere göz atmak için BURAYA tıklayınız.

 

Çalışma Saati Değişikliği           |     24.06.2017 Cumartesi - 30.07.2017 Pazar          |

Bilgi Merkezi  Ramazan Bayramı tatili nedeniyle 23 Haziran 2017 Cuma Günü 18:00'dan 28 Haziran 2017 Çarşamba günü saat 09:00'a kadar kapalı olacaktır.

28 Haziran 2017 Çarşamba – 30 Temmuz 2017 Pazar tarihleri arasında envanter sayımı nedeniyle tüm kullanıcılarımıza kapalı olacaktır. Kullanıcılarımıza ödünç materyal verilmeyecek olup  bu tarihler arasında iade edilmesi gereken materyallerin uzatma işlemleri otomasyon tarafından 1 Ağustos 2017 tarihine uzatılacaktır.

31 Temmuz 2017 Pazartesi günü 09:00'da yeniden hizmet vermeye başlanılacaktır.

Oxford Art Online                                           |   Veri Tabanı [ Deneme ]     |     Deneme Bitiş Tarihi: 29.06.2017        |      Erişim için Tıklayınız

Oxford Art Online

Deneme Erişim Adresi için tıklayınız
Deneme erişim bitiş tarihi: 29.06.2017

Veri Tabanı Bilgileri

Oxford Art Online içerisindeki Grave Art Online, Batı ve Batı dışı sanat anlayışı kapsayan, önde gelen akademik bir sanat ansiklopedisidir. İlk olarak editörlüğünü Jane Turner'ın yaptığı başyapıt 34 ciltlik Dictionary of Art olarak yayımlanan Grove Art içeriği, Fauvism, Frida Kahlo gibi çeşitli konularda makaleler, yüzlerce taranabilir görsel, bibliyografiler içermekte ve görsel kültürün tüm yönlerini kapsamaktadır.

Kullanma kılavuzu için Tıklayınız

Deneme Veri Tabanı Değerlendirme Formu için Tıklayınız

Journals Translations Project(JTP)       |   Veri Tabanı [ Deneme ]     |     Deneme Bitiş Tarihi: 24.06.2017        |      Erişim için Tıklayınız

Journals Translations Project(JTP)

Deneme Erişim Adresi için tıklayınız
Deneme erişim bitiş tarihi: 24.06.2017

Veri Tabanı Bilgileri

Piyasaya yeni çıkan Çin- Journals Translations Project(JTP) veri tabanı; Çin'de Çince yayımlanan akademik dergi ve makalelerin İngilizce tercümesini orijinali ile birlikte içermektedir. 116 derginin tamamı exclusivedir. Başka hiç bir veri tabanında mevcut değildir.


Detaylı Bilgi için Tıklayınız
Deneme Veri Tabanı Değerlendirme Formu için Tıklayınız

Çin- China English Academic Journals Full-Text Database               |   Veri Tabanı [ Deneme ]     |     Deneme Bitiş Tarihi: 24.06.2017        |      Erişim için Tıklayınız

Çin- China English Academic Journals Full-Text Database

Deneme Erişim Adresi için tıklayınız
Deneme erişim bitiş tarihi: 24.06.2017

Veri Tabanı Bilgileri

Çin'de İngilizce dilinde yayımlanan 203 tam metin akademik e-dergi ve 2317 konferans bildiri e-kitaplarını içermektedir. Askeri bilimler, Bilgi Bilim, Edebiyat Eğitim, Ekonomi, Felsefe, Hukuk, Temel Bilimler, Mühendislik ve Teknoloji, Tıp, Sağlık Bilimleri, Siyaset Bilimi, Sosyal Bilimler ve Ziraat alanlarında e-dergiler SCI ve EI'nin indekslediği dergiler Konu, yazar, kurum, makale başlığı, makale özeti, anahtar sözcük veya tam metin içinde arama yapabilir, PDF formatında tam metin makaleleri indirebilirsiniz. Veri tabanında şu an itibariyle bulunan 203 derginin tamamı İngilizce tam metinlidir. 121 adet tam metin dergi de bu veri tabanının dışında hiçbir yerde ayrıca mevcut değildir ve diğer veri tabanlarıyla çakışma yoktur.

Detaylı Bilgi için Tıklayınız

Deneme Veri Tabanı Değerlendirme Formu için Tıklayınız

Bentham Science                            |   Veri Tabanı [ Deneme ]       |     Deneme Bitiş Tarihi: 15.09.2017        |      Erişim için Tıklayınız

Bentham Science

Deneme Erişim Adresi için tıklayınız
Deneme erişim bitiş tarihi: 15.09.2017

Veri Tabanı Bilgileri
Bentham Science 100'ün üzerinde ilaç, biyomedikal konularını kapsayan bilimsel, teknik ve tıbbi dergileri içermektedir. Buradaki dergi başlıkları Science Citation Index®, Journal Citation Reports/Science Edition, MEDLINE/Index Medicus, PubMed, Scopus, Chemical Abstracts, EMBASE gibi alanında öncülük eden veri tabanlarında indekslenmektedir.

En iyi dergi başlıklarından bazıları;

2000 – 2017 tarihleri arasındaki Bentham Science dergi sayılarının tam metinine eurekaselect ve ingentaconnect platformlarından erişim imkanı bulunmaktadır.

Deneme Veri Tabanı Değerlendirme Formu için Tıklayınız

A.D.A.M Interaktif Anatomi       |   Veri Tabanı [ Deneme ]       |     Deneme Bitiş Tarihi: 10.06.2017        |      Erişim için Tıklayınız

A.D.A.M Interaktif Anatomi

Deneme Erişim Adresi için tıklayınız
Deneme erişim bitiş tarihi: 10.06.2017
Veri Tabanı Bilgileri
A.D.A.M Tıp, hemşirelik ve yardımcı sağlık bilimi öğrencileri için detaylı görsel ve grafikleri, gelişmiş kullanım fonksiyonları ve A.D.A.M.'ın ödüllü Multimedia Encyclopedia kaynağı ile birlikte sunan oldukça geniş kapsamlı interaktif bir anatomi kaynağıdır. Sisteme giriş için Kullanıcı adı: AIAIPLEAP17Heart Şifre: AIAIPLEAP17Heart


Temel Özellikler:
*  Kesin, kanıtlanmış ve güvenilir bilgileri kapsayan zengin ve detaylı görsel içeriği anatomi eğitimine katkı sağlamaktadır.
*  3 Boyutlu Anatomi, Atlas Anatomisi, Klinik İllüstrasyon, Animasyon modülleri ve Ansiklopedi içeriklerini kapsamaktadır.
*  Eğitmen, öğrenci ve kurumların erişimine sunulan gelişmiş eğitim müfredatı geliştirme aracıdır.
*   Kullanıcıların sonuçları tahmin edilebildiği, değişkenler ile oynayabildiği ve cevapları ölçebildikleri ilgi çekici aktiviteleri kapsamaktadır. 

 A.D.A.M. Interactive Anatomy: AIA;  tıp öncesi ve tıp, hemşirelik, eczacılık & sağlık eğitimi öğrencileri için ideal online öğrenim aracıdır. İnsan anatomisi, fizyoloji, klinik uygulamalar ve ilgili konulardaki çalışmaları geliştiren bir kaynaktır. Anatomi & fizyoloji çalışmaları, sağlık, hemşirelik ve CME (contiunuing medical education /sürekli tıp eğitimi) çalışmaları için de oldukça uygun bir online materyaldir.     
A.D.A.M. Interactive Physiology- Interactive Physiology 10- System Suite temel vücut sistemlerinin fizyolojik detaylarını içermektedir.  Öğrencilerinizin öğrenimini geliştirecek animasyon, video, ses, quiz ve oyunları içermektedir.
A.D.A.M. On Demand- A.D.A.M. On Demand; tıp ve hemşirelik öğrencileri için temel ve gelişmiş öğrenim programlarını içermektedir. Bunlar öğrenim sistemi (learning management system) üzerinden işletilen oldukça geniş kapsamlı e- medikal kurslardır. En güncel HTML 5 teknolojisi ile uyumlu olarak çalışmaktadır. Temel vücut sistemleri ve farklı tedavi alanlarını içeren Anatomi ve Fizyoloji kurslarını içermektedir.
Lab Exercise and Anatomy tests-  Farklı vücut bölgeleri ve sistemleri üzerinde öz değerlendirmeler ve testler yapılabilmektedir. 

Detaylı Bilgi için Tıklayınız
Deneme Veri Tabanı Değerlendirme Formu için Tıklayınız

Video Eğitim Yönetim Sistemi(VİDEOLMS)       |   Veri Tabanı [ Deneme ]       |     Deneme Bitiş Tarihi: 31.12.2017        |      Erişim için Tıklayınız

VİDEO EĞİTİM YÖNETİM SİSTEMİ (VİDEOLMS)
Deneme Erişim Adresi için tıklayınız
Deneme erişim bitiş tarihi: 31.12.2017
Veri Tabanı Bilgileri
VideoLMS (Türkçe Veri Tabanı) Video Eğitim Yönetim Sistemi 70 set 6784 videodan oluşmaktadır. Deneme erişim adresi üzerinden @yeditepe.edu.tr olan tüm personel ve öğrenciler giriş yapabilir. Kayıt ol işleminden sonra @yeditepe.edu.tr uzantılı mail adreslerinize gelen şifreyi girerek ücretsiz video izleyebilirsiniz. Videoları izlemek için öncelikle kurs al butonundan kursu hesabınıza kaydedip daha sonra izleyebilirsiniz. Portala giremeyen ve kurs al yapmayan öğrencilerimiz videoları izlemekte sorun yaşayabilir.
Portal ve 70 set bilgileri:

Excel 2013 Temel

İşe Eleman Alma

Outlook 2010

Özgüveninizi Geliştirin

PowerPoint 2010 Temel

Makro Ekonomi

PowerPoint 2010 İleri Eğitim

Teknik Resim Bilgisi

Word 2010 Temel

SpaceClaim Sıfırdan Öğrenin

Word 2010 İleri

CV Hazırlama Ve Mülakat Teknikleri

3ds Max Sıfırdan Öğrenin

İş İngilizcesi

Photoshop CS6

Prezi Sıfırdan Öğrenin

SolidWorks Başlangıç Seti

İş Dünyasında Facebook

SolidWorks Teknik Resim

İş Dünyasında Twitter

SolidWorks Temel-İleri Montaj

Illustrator Sıfırdan Öğrenin

SolidWorks Temel Yüzey

Maya Sıfırdan Öğrenin

SolidWorks AUDI TT Modelleme

Java Sıfırdan Öğrenin

SolidWorks Teknik Uygulamalar

Maya İleri Eğitim

SolidWorks Genel Uygulamalar

CorelDRAW X6 Sıfırdan Öğrenin

Catia Temel Eğitimi

Inventor 2015

AutoCAD Temel

Etkili Sunum Teknikleri

Zaman Yönetimi

Müşteri İlişkileri Yönetimi

Word 2013 Temel

İnovasyon

İpuçları

Liderlik

Satış Teknikleri

Proje Yönetimi

İletişim Teknikleri

JavaScript Akademi

Photoshop CS6 Filtreler

JQuery Akademi

Photoshop CS6 İleri Teknikler

Sıfırdan İngilizce Öğreniyorum

After Effects Temel

AngularJS Akademi

PowerPoint 2013 Sıfırdan Öğrenin

Blender Video Eğitim Seti

Autodesk Inventor Temel

SQL Akademi

AutoCAD 3D Modelleme

İleri İngilizce Seti-1

İş Sağlığı Ve Güvenliği

Temel Bilgisayar Eğitim Seti

WordPress Ile İnternet Sitesi Tasarımı

Photoshop CC Eğitim Seti

Bootstrap Eğitim Seti

AJAX Akademi

İngilizce EMail Yazma

JSON Akademi

İngilizce Toplantı Yönetimi

Google Drive Eğitim Seti

Mülakat Teknikleri

CSS Eğitim Seti

İngilizce Konuşturma Geliştirme

HTML Eğitim Seti

Deneme Veri Tabanı Değerlendirme Formu için Tıklayınız

Çalışma Saati Değişikliği           |    01.05.2017 Pazartesi          |

Bilgi Merkezi 01 Mayıs 2017 Pazartesi günü resmi tatil nedeni ile kapalı olacaktır.

IGI Global                                           |   Veri Tabanı [ Deneme ]       |     Deneme Bitiş Tarihi: 25.05.2017        |      Erişim için Tıklayınız

IGI GLOBAL

Deneme Erişim Adresi için tıklayınız
Deneme erişim bitiş tarihi: 25.05.2017

Veri Tabanı Bilgileri
IGI Global yayınevi uygulamalı teknoloji alanında bilimin tüm dallarını kapsayan 3400+ güncel e-kitabı (2000-2017), 170+ dergiyi deneme erişimine sunmaktadır. Ayrıca Üniversite hocalarının tüm konularda yapmış oldukları 100'u aşkın bilimsel sunumu içeren Video koleksiyonu da erişime açılmıştır. Konular; Yazılım, İş ve iş idaresi,  Bilgisayar, Mühendislik,    Eğitim,   Çevre, Akıllı Teknolojiler,  E-Devlet,  Bilgi Yönetimi ve Kütüphanecilik,   Medya ve İletişim, Genetik, Tıp ve sağlık koruma,   Güvenlik ve Adli Tıp, Etik, Hukuk, ve Sosyal Bilimlerdir.

Kullanım kılavuzu için tıklayınız
Deneme Veri Tabanı Değerlendirme Formu için Tıklayınız

McGraw-Hill Access Engineering   |   Veri Tabanı [ Deneme ]       |      Deneme Bitiş Tarihi: 12.05.2017        |      Erişim için Tıklayınız

MCGRAW-HILL ACCESS ENGINEERING

Deneme Erişim Adresi için tıklayınız

Deneme erişim bitiş tarihi: 12.05.2017

Veri Tabanı Bilgileri
McGraw Hill Access Engineering Veritabanı; biomedikal kimya, inşaat, iletişim, elektrik elektronik, enerji-petrol, çevre, malzeme, makine, endüstri ve yazılım mühendisliği alanlarında rehberler, videolar, grafikler, kitaplar ve referans kaynakları sunmaktadır.
• Access Engineering veri tabanı, McGraw Hill Yayınevi tarafından kullanıcısına mühendislik konularındaki referans kaynakları dinamik bir platformda sunmaktadır. Veri tabanı en güvenilir kaynaklara hızlı bir şekilde ulaşmanızı sağlamaktadır. Kitap koleksiyonu büyümekte, sürekli güncel tutulmakta, interaktif tablo ve grafiklerle desteklenmektedir. Access Engineering veri tabanı içeriğinde aşağıdaki konu başlıkları yer almaktadır:
1. Biomedikal Mühendisliği 8. Malzeme Mühendisliği
2. Kimya Mühendisliği 9. Makine Mühendisliği
3. İnşaat Mühendisliği 10. Endüstri Mühendisliği
4. İletişim Mühendisliği 11. Operasyonel Yöneticilik
5. Elektrik Elektronik Mühendisliği 12. Yazılım Mühendisliği
6. Enerji / Petrol Mühendisliği 13. Schaum Serileri
7. Çevre Mühendisliği
• Access Engineering içeriği aylık olarak sürekli zenginleştirilmekte ve sürekli güncellenmektedir.
o  Güncelleştirilmiş kitaplar (618 kitap) için tıklayınız 
o  Videolar (847+ adet) için tıklayınız
o  49,500'den fazla indirilebilir tablolar için tıklayınız
o  Mühendislik konu alanı ile ilgili en güncel haberler için tıklayınız
o  Hesap makineleri için tıklayınız
o  4,290+ adet etkileşimli grafik için tıklayınız
o  Müfredat planları için tıklayınız

Deneme Veri Tabanı Değerlendirme Formu için Tıklayınız

McGraw-Hill Access Science     |     Veri Tabanı [ Deneme ]       |      Deneme Bitiş Tarihi: 12.05.2017        |      Erişim için Tıklayınız

MCGRAW-HILL ACCESS SCIENCE

Deneme Erişim Adresi için tıklayınız

Deneme erişim bitiş tarihi: 12.05.2017

Veri Tabanı Bilgileri

AccessScience, tüm önemli bilimsel disiplinleri kapsayan, yüksek kaliteli referans materyali içeren, güvenilir ve dinamik bir çevrimiçi kaynaktır. Bilimsel bilgiye ulaşımı sağlayan ödüllü bir veri tabanıdır, birincil araştırma materyalleri, videolar ve özel animasyonlar ile öğretim üyelerine özel olarak tasarlanmış müfredat haritalarına bağlantılar sunmaktadır. 
AccessScience, bu ve diğer çevrimiçi özelliklerle, temel, güvenilir bilimsel bilgileri kullanıcıları daha derin bilgilere yönlendiren bir veri tabanıdır.

Tanıtım Videosu için tıklayınız

Deneme Veri Tabanı Değerlendirme Formu için Tıklayınız

Rosetta Stone                                  |     Veri Tabanı [ Deneme ]       |      Deneme Bitiş Tarihi: 01.06.2017        |      Erişim için Tıklayınız

Deneme Erişim Adresi için tıklayınız

Deneme erişim bitiş tarihi: 01.06.2017

Veri Tabanı Bilgileri
Rosetta Stone Library Solution veri tabanı; araştırmacılarınızın ve kurum çalışanlarınızın  istifade edebileceği, ister başlangıç seviyesi olsun, isterse ileri seviyede kullanabileceği 30'un üzerinde dil içeren dünyanın en popüler dil eğitim setidir. Dünya üzerindeki her türlü eğitim kademesinden 22,000'den fazla okul, 8,000'den fazla özel şirket (Vodafone, Siemens, EasyJet, Tripadvisor, TDK, Hitachi gibi) ve 9,000'den fazla ulusal/uluslararası kâr amacı gütmeyen organizasyonun kullanmakta olduğu, dünyanın bir numaralı çevrimiçi dil öğrenme aracıdır. 1,000'in üzerindeki değerlendirmeye göre, 5 yıldız üzerinden 4.7 puan alan Rosetta Stone,  bu alandaki en yüksek puana sahip dil öğrenme yazılımıdır.

Rosetta Stone Mobil Uygulama Erişim Kılavuzu için tıklayınız

Rosetta Stone giriş işlemleri kılavuzu için tıklayınız

Rosetta Stone detaylı bilgi için tıklayınız

Deneme Veri Tabanı Değerlendirme Formu için tıklayınız

 

Çalışma Saati Değişikliği           |    16.04.2017 Pazar                 |

Bilgi Merkezi 16 Nisan 2017 tarihinde yapılacak referandum nedeni ile
15 Nisan 2017 Cumartesi günü saat 23.00'dan
17 Nisan 2017 Pazartesi günü saat 09.00'a kadar KAPALI olacaktır.

EndNote X8                                       |     Eğitim                                       |      Eğitim Tarihi: 13.04.2017     |      Katılım Formu için Tıklayınız

Tez ve Makale Yazmak Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı!
Üniversitemizce lisanslanarak sizlerin kullanımına sunulan, tez/makale yazma, atıf yapma, referans listeleri oluşturma, farklı dergi/tez formatlarına göre düzenleme ve hangi dergilerde yayınlayabileceğinize dair önerilerde bulunma gibi birçok özelliğiyle bilimsel araştırma, makale yazım ve yayın sürecinizde sizlere yardımcı olabilecek EndNote yazılımının etkin kullanımına yönelik olarak Researchsoftware ve Bilgi Merkezi tarafından Eğitim Semineridüzenlenecektir. Seminer tarih ve yer bilgisi aşağıda bilgilerinize sunulmuştur. 

EĞİTİM KATILIM FORMU İÇİN TIKLAYINIZ 

Yeditepe Üniversitesi – İstanbul

Tarih            

: 13 Nisan 2017, Perşembe

Saat              

: 14:00-16:00

Yer                

: Yeditepe Üniversitesi, Güzel Sanatlar Binası, 402 no.lu Amfi

EndNote Nedir?
EndNote (Online); kişisel bilgi veritabanlarınızı oluşturarak, bibliyografik bilgileri (örneğin makaleleri, kitapları, dergileri, katalogları, görsel verileri vb.) saklamanıza, düzenlemenize, taramanıza ve paylaşmanıza olanak sağlayan, makale yazım sürecinizde 6000' in üzerinde farklı bibliyografya (dergi) stili (APA, Harvard, MLA, Turabian v.b.) ile atıf, şekil ve referanslarınızı düzenlemenize yardımcı olan ve çalışmalarınızı yayınlamak için en uygun dergileri öneren özel bir veritabanı ve  bibliyografya yazılımıdır.

 

EndNote Eğitim Seminer İçeriği:

 • EndNote ile kişisel bibliyografik veritabanı oluşturma
 • Online veritabanlarında makale ve tam metin arama (WoS, Legal Collection, Library of Congress, PubMed ve erişimi mümkün olan kütüphanelerde) 
 • Referans kaydı import seçenekleri (direct export (Google Akademik, Google Books vb.), import filtreleri ve pdf import)
 • Manuel veri girişi (Referans kaydı oluşturma) 
 • Tam metin pdf'lerden otomatik kaynakça oluşturma
 • Kişisel EndNote veritabanlarını düzenleme ve yönetme (seçme, sıralama, arama, taşıma, güncelleme… )
 • Tez ve Makalelerde bibliyografya (kaynakça) oluşturma
 • EndNote ile makale yazımı (atıf yapma, referans listesi oluşturma, farklı dergi formatları için düzenleme…)
 • Referans ve Kütüphane paylaşımı
 • EndNote Manuscript matcher özelliği ile makale yayınlamak için en uygun dergi seçimi

Faydalı Linkler:
EndNote – Detaylı Bilgi için tıklayınız
EndNote – Tanıtım Sunumu ve Broşürler tıklayınız
EndNote – Müşterilerimiz tıklayınız

dMags                                                  |     Veri Tabanı [ Deneme ]       |      Deneme Bitiş Tarihi: 10.04.2017        |      Erişim için Tıklayınız

Deneme Erişim Linki için tıklayınız 
Deneme Erişimi Bitiş Tarihi: 10.04.2017
Veri tabanı Hakkında Bilgi

2003 yılından bugüne web ve mobil uygulamalar aracılığıyla hizmet veren dijital dergi platformudur. dMags kurumsal versiyonu için Informascope firması ile işbirliği içerisinde tüm kurum ve kuruluşlara kullanıcılarının sınırsız erişim sağlayabilecekleri lisans modelini sunmaktadır. Yaklaşık 7.300 adet arşiv sayısına erişebildiğiniz dMags'de toplam 261 dergi bulunmaktadır. 
dMags Erişim linki için tıklayınız  
Android uygulaması için tıklayınız
Itunes uygulaması için tıklayınız
Deneme Veri Tabanı Değerlendirme Formu için Tıklayınız

Communication Source             |     Veri Tabanı [ Deneme ]       |      Deneme Bitiş Tarihi: 15.05.2017        |      Erişim için Tıklayınız

Deneme Erişim Linki için tıklayınız 
Deneme Erişimi Bitiş Tarihi: 15.05.2017
Veri tabanı Hakkında Bilgi
İletişim Fakültesi ve Medya alanları için Communication Source veri tabanı içerik bilgisi: 
Kitle iletişimi, iletişim teorisi, dil Bilimleri, kurumsal iletişim, fonetik, konuşma patolojisi gibi iletişim ve medya alanındaki çalışmalar için dünyanın en kapsamlı veri tabanıdır.  
•          750 tam metin dergi
•          1,100'den fazla temel kaynağın bibliyografik kayıtları ve özetleri
•          Yaklaşık 10,000 terim içeren konuya özel ve taranabilir konu terimleri sözlüğü
•          1900'e kadar uzanan içerik 
Başlık listesi için tıklayınız
Detaylı bilgi için tıklayınız
Erişim için tıklayınız
Deneme Veri Tabanı Değerlendirme Formu için Tıklayınız

Kanunum                                           |     Veri Tabanı [ Deneme ]       |      Deneme Bitiş Tarihi: 01.05.2017        |      Erişim için Tıklayınız

Deneme Erişim Adresi için tıklayınız
Deneme Erişim Bitiş Tarihi: 01.05.2017
Veri tabanı Bilgileri
Kanunum 'un veri tabanı, teyidi yapılmış, metinsel tarihçesi oluşturulmuş ve birbiriyle ilişkilendirilmiş bir içerikte, yasama, yürütme ve yargı kurumlarının ürettiği hukuki metinleri sunmaktadır. İçeriğimiz ek bilgilerle işlenmiş olarak, kaynak metinlerle birlikte sunulurlar.
2 milyon sayfa doküman içeren veri tabanının içeriği şöyledir;
Yasama
Tüm temel mevzuat (Kanun, KHK, mülga arşivi) 
Komisyon Raporları (Gerekçeler) 

Yargı
Tüm Anayasa Mahkemesi kararları 
2.000.000'e yakın Yargıtay kararı 
75.000'e yakın Danıştay kararı 
20.000'e yakın Sayıştay kararı 

Yürütme/İdari
17.000'e yakın yönetmelik 
7.000'e yakın tebliğ 
14.000'e yakın özelge 
Sermaye Piyasası Kurulu Kararları 
Kamu İhale Kurumu Kararları 
Rekabet Kurumu Kararları 
Enerji Piyasası Denetleme Kurumu Kararları 
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Kararları 
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Kararları 
Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu Kararları 
Takasbank Genel Mektupları 
Reklam Kurulu Kararları 
Uluslararası Sözleşmeler 

Yayın
Resmi Gazete 
Tüm meclis tutanakları 

Deneme Veri Tabanı Değerlendirme Formu için Tıklayınız

Sociology Source Ultimate       |     Veri Tabanı [ Deneme ]       |      Deneme Bitiş Tarihi: 15.05.2017        |      Erişim için Tıklayınız

Deneme Erişim Linki için tıklayınız
Deneme Erişim Bitiş Süresi: 15.05.2017
Veri tabanı Bilgileri 
Sosyoloji bölümü için Sociology Source Ultimate veri tabanı:
Kapsamlı bir araştırma tecrübesi sağlamak için Sociology Source Ultimate, öncü atıf dizinlerinde endekslenmiş pek çok önemli başlığın yanı sıra önde gelen konu dizinlerinde gösterilen yüzlerce akademik tam metin dergi içermektedir. Ayrıca, kapsamlı araştırma için kitaplar, monograflar, konferans kağıtları ve diğer periyodik olmayan içerik kaynakları için kapsamlı endeksleme dahildir.
Sociology Source Ultimate, alanında uzman kişiler olan veri tabanında en çok belirtilen ve en etkili yazarları kapsayan 26.000'den fazla yazar profiline sahiptir. Öğrenciler biyografik veriler ve bibliyografik bilgilerle bir yazarın mesleki odağını hızla belirleyebilirler.
•          1,000'den fazla aktif tam metin dergi
•          1,000'den fazla hakemli aktif tam metin dergi
•          620'den fazla gecikmesiz hakemli aktif tam metin dergi 
•          580'den fazla Web of Science and Scopus indeksli tam metin dergi 
Başlık listesi için tıklayınız
Konularına göre başlık listesi için tıklayınız
Detaylı bilgi için tıklayınız
Erişim Linki için tıklayınız
Deneme Veri Tabanı Değerlendirme Formu için Tıklayınız

Medline Complete       |     Veri Tabanı [ Deneme ]       |      Deneme Bitiş Tarihi: 15.05.2017        |      Erişim için Tıklayınız

Deneme Erişim Linki için Tıklayınız
Deneme Erişim Bitiş Süresi: 15.05.2017
Veri tabanı Bilgileri
Tıp ve Sağlık bilimleri fakülteleri için MEDLINE Complete veri tabanı:
EBSCO tarafından sunulan MEDLINE Complete, dünyada tıbbi dergilere yönelik olarak hazırlanmış, dünyanın en kapsamlı tam metin veri tabanıdır.
TIP alanında birincil danışma kaynağı olan MEDLINE (PubMed)'de indekslenen 2,500 dergiyi "tam metin" olarak içermektedir. Bu geniş kapsamlı içerik, hiç bir sınırlama getirmeden PubMed'de en çok kullanılan dergilerin çoğuna erişim anlamına gelir. Tam metin kapsamı 1865'li yıllara kadar uzanan MEDLINE Complete tıbbi literatür açısından eksiksiz bir araştırma aracıdır. TIP ana konu başlığı olup ilgili diğer disiplinler olan Eczacılık, Hemşirelik, Veterinerlik ve Hasta Bakımı Yönetimi ile ilgili de önemli dergileri tam metin sunabilmektedir. 
Arşiv özelliği de taşıyan, MEDLINE Complete'den örnek bazı önemli tam metin dergiler; 
·         American Journal of Clinical Pathology (Gecikmesiz)
·         BMJ: British Medical Journal  (90 gün gecikmeli)
·         Diabetes (Gecikmesiz) 
·         Diabetes Care (Gecikmesiz)
·         Gerontologist (Gecikmesiz)
·         Gut (90 gun gecikmeli)
·         Heart (90 gun gecikmeli)
·         International Journal of Immunopathology & Pharmacology (Gecikmesiz)
·         Journal of Clinical Oncology (Gecikmesiz)
·         Journal of Epidemiology (Gecikmesiz)
·         Journal of Experimental Hematology  (Gecikmesiz)
·         Journal of Pharmacy & Pharmaceutical Sciences (Gecikmesiz)
·         Thorax (90 gun gecikmeli)
·         Topics in Stroke Rehabilitation(Gecikmesiz)
·         Journal of Nuclear Medicine (Gecikmesiz)
·         Addiction (önceki başlıklar dahil olmak üzere) -- 1972'den bugüne
·         Allergy -- 1978'den bugüne
·         American Journal of Law & Medicine -- 1975'ten bugüne
·         American Journal of Public Health -- 1973'ten bugüne
·         Angiology -- 1965'ten bugüne
·         Annals of Internal Medicine -- 1965'ten bugüne
·         Archives of Environmental & Occupational Health (önceki başlıklar dahil olmak üzere) -- 1973'ten bugüne
·         Australasian Journal of Dermatology -- 1967'den bugüne
·         Clinical & Experimental Dermatology --1976'den bugüne
·         Clinical & Experimental Immunology --1966'den bugüne
·         Clinical Pediatrics -- 1965'ten bugüne
·         Immunology -- 1965'ten bugüne
·         Journal of Cutaneous Pathology -- 1974'ten bugüne
·         Journal of Investigative Dermatology -- 1970'den bugüne
·         Kidney International -- 1972'den bugüne"
MEDLINE Complete veri tabanımızla ilgili ayrıntılı bazı erişim adresleri:
Yayın listesi için tıklayınız
Konu baslığı listesi için tıklayınız
Detaylı bilgi için (İngilizce) için tıklayınız
MEDLINE Complete tanıtım videosu (İngilizce) için tıklayınız

Deneme Veri Tabanı Değerlendirme Formu için Tıklayınız

EndNote                           |     Referans Yönetim Aracı      |      Abonelik Bitiş Tarihi: 31.12.2018       |      Erişim için Tıklayınız

Tüm kullanıcılarımızın dikkatine!
2017 yılı itibari ile Endnote referans yönetim aracında güncelleme yapılmıştır. X7 sürümü ile çalışan kullanıcılarımızın aşağıdaki metinde yer alan linklerden Endnote X8 versiyonunu yüklemeleri gerekmektedir.  
Endnote veri tabanına erişim için tıklayınız
EndNote (Online); kişisel bilgi veri tabanlarınızı oluşturarak, bibliyografik bilgileri (örneğin makaleleri, kitapları, dergileri, katalogları, görsel verileri vb.) saklamanıza, düzenlemenize, taramanıza ve paylaşmanıza olanak sağlayan, makale yazım sürecinizde 6000' in üzerinde farklı bibliyografya (dergi) stili (APA, Harvard, MLA, Turabian v.b.) ile atıf, şekil ve referanslarınızı düzenlemenize yardımcı olan ve çalışmalarınızı yayınlamak için en uygun dergileri öneren özel bir veri tabanı ve bibliyografya yazılımıdır.
EndNote Kurulum Dosyaları
ENDNOTE Kurulum Dosyası (Windows) tıklayınız
ENDNOTE Kurulum Dosyası (Mac) tıklayınız

ENDNOTE Sık Sorulan Soru ve Cevapları için tıklayınız
Kullanım Videosu için Tıklayınız

Jove                                   |      Veri Tabanı [ Abone ]         |      Abonelik Bitiş Tarihi: 31.12.2017       |      Erişim için Tıklayınız

JOVE veri tabanına erişimek için tıklayınız 
JoVE dünyada Etki Faktörü değerine (1.1) sahip olan tek video veri tabanıdır.
JoVE içeriğindeki video makaleler, PubMed/Medline, ChemAbstracts, SciFinder ve Scopus gibi otorite kaynaklar tarafından indekslenmekte; Nature, Cell, PNAS ve PLoS gibi bilimsel çalışmalara yön veren yayınlarda atıf gösterilmektedir.
İçeriklerin görsel – işitsel olarak kullanıcıya sunulması, yazılı metinde atlanabilecek noktaların daha iyi ve daha kolay anlaşılabilmesine olanak tanımakta ve kullanıcılara vakit kazandırmaktadır.
Toplamda 210 video makaleye erişim sunan Science Education paketleri üniversitemiz erişimine açılmıştır. 
Erişim Adresleri:
Science Education Basic Biology
Science Education Advanced Biology
Science Education Psychology
Science Education Clinical Skills
Kullanım Videosu İçin Tıklayınız

Education Source       |      Veri Tabanı [ Abone ]          |       Deneme Bitiş Tarihi: 15.05.2017       |      Erişim için Tıklayınız

Deneme erişim adresi için tıklayınız
Deneme erişim bitiş süresi: 15.05.2017
Veri tabanı Bilgileri
Eğitim Fakültesi için Education Source veri tabanı içerik bilgisi:
EBSCO tarafından özellikle Eğitim Fakülteleri için hazırlanıp kullanıma sunulan Education Source veri tabanı, dünyanın en itibarlı ve hakemli eğitim dergilerini içerisinde bulunduran temel danışma kaynağı olup;
• 2,000'den fazla tam metin akademik dergi içerir,
• 3,600'den fazla dergiyi özetleriyle birlikte indeksler
• 550'den fazla kitap ve monograf içerir,
• 2,300'e yakın eğitim ile ilgili konferans bildirisi,
• Türkiye kaynaklı eğitim bilimleri dergileri ve daha birçok kaynak içermektedir
Başlık listesi için tıklayınız
Konularına göre başlık listesi için tıklayınız
Detaylı bilgi için tıklayınız 
Deneme Veri Tabanı Değerlendirme Formu için Tıklayınız

ASCE (American Society of Civil Enginieers)       |      Veri Tabanı [ Abone ]       |      Abonelik Bitiş Tarihi: 31.12.2017       |      Erişim için Tıklayınız

ASCE Veri tabanına erişmek için tıklayınız

ASCE Veri tabanı Hakkında
Dünyanın en geniş inşaat mühendisliği araştırma ve uygulama makalelerinin tam metinlerini içeren ASCE Online Research Library, tüm inşaat mühendisliği disiplinlerini kapsamaktadır.
30 Yıllık Online Arşivin tamamı, ASCE Online Research Library aboneliği kapsamındadır:
1983 yılından günümüze kadar yayınlanan 38 adet ASCE dergisinde 63,000 üzerinde makale
2000 yılından günümüze dek olan 452 ASCE Proceedings 43,000'in üzerinde teknik makale içerir. 
Kullanım Videosu için Tıklayınız

APA Style Central                    |       Yazım Standartı       |      Deneme Bitiş Tarihi: 05.04.2017       |      Erişim için Tıklayınız

Deneme erişim adresi için tıklayınız
Deneme erişim bitiş süresi: 05.04.2017
Veri tabanı Bilgileri
APA Stilinde öğretim, yazma ve yayınlama için tek yetkin online bir kaynaktır. Kullanıcıların yazma ve profesyonel araştırma yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olur. APA Style CENTRAL sofistike eğitim öğrenim araçlarını gelişmiş yazma ve içerik yönetim teknolojisi ile birleştirmektedir.
Çalışmalarını akademik literatür içinde yayınlamak isteyen araştırmacılar ve bu konuda kendini geliştirmek isteyen öğrenciler için hazırlanmış olan bu kaynak ayrıca bir öğrenim merkezi niteliğinde olup eğitici, öğretici kaynakları içermektedir. 
Ürün;  Üniversitelerde Yayın hayatına ilk defa başlamayı hedefleyen araştırmacılar veya deneyimli araştırmacılar dahil tüm araştırmacılara yöneliktir. 
Türünün tek örneği olan elektronik referans kütüphanesi; interaktif proje planlama araçları ve daha fazlasını içermektedir. 

APA Style CENTRAL;  araştırma raporu ya da makale yazmada herkesin kullanabileceği bir kaynaktır. 
Kullanıcılar farklı rapor formatları, en temel ya da orjiinal yayınlar (deneysel çalışmalar, literature incelemeleri, teorik makaleler, metodolojik makaleler ve vaka çalışmaları) ya da herhangi tip temel formatlar içerisinden seçim yapabilirler.  
APA Style CENTRAL içinde yer alan tüm araçlar APA Style uzmanları tarafından hazırlanmaktadır.
Eğitim, öğretim için gerekli uzman kaynaklar APA Style kuralları kapsamında sunulmaktadır. 
Öğrenim Merkezi  (Learn): Öğrenim Merkezi kullanıcıların kendi yaklaşımlarını tasarlayabilecekleri zengin eğitici , öğretici kaynakları içermektedir.
Özellikler:

 • 66 Hızlı Erişim Rehberi
 • 18 Bilgilendirici Rehber
 • 10 Quiz
 • 10 Test
 • Publication Manual içeriğine direkt linkler

Araştırma Merkezi (Research) : Araştırma Merkezi ilk projeleri üzerinde çalışan araştırmacılar ve daha deneyimli araştırmacılar dahil tüm araştırmacılara yöneliktir. Türünün tek örneği olan elektronik referans kütüphanesi, interaktif proje planlama araçları ve daha fazlasını içermektedir. Uzmanlarca oluşturulmuş APA Style bibliyografik künye formatı ve  referans kütüphanelerde genel kullanıma sahip RIS formatını sunmaktadır.
Özellikler:
* 17 Referans Kitabı
* 2 Sözlük
* Yardımcı Araştırma Araçları
* Bölümlerine doğrudan erişim sağlanabilen APA Publication Manual (Yayınlama Eli Kitabı)
Yazma Merkezi (Write) : APA Style CENTRAL araştırma raporu ya da makale yazmada herkesin kullanabileceği bir kaynaktır. Kullanıcılar farklı rapor formatları, en temel ya da orjiinal yayınlar (deneysel çalışmalar, literatür incelemeleri, teorik makaleler, metodolojik makaleler ve vaka çalışmaları) ya da herhangi tip APA Style raporu ile uyumlu temel formatlar içerisinden seçim yapabilirler.  
Özellikler:
*Temel Rapor Formatını Sunan 8 Rapor Formatı
*Diğer Yazar ve Eğitmenler ile İşbirliği
*Referans ve Diğer Rapor Unsurları İçin Elverişli Araçlar
*Yardım İçeriği ve İlişkin Kaynaklara Linkler
 Yayın Merkezi (Publish) :  Çalışmalarını akademik literatür içinde yayınlamak isteyen araştırmacılar ya da kendilerini güncel yayın formatına alıştırmak isteyen öğrenciler için hazırlanmıştır.  Aramalar dergi, yazar anahtar kelime, metodoloji, popülasyon ve daha fazlası üzerinden yapılabilmektedir.
Özellikler:
*2,000'e yakın Hakemli Yayın
*Detaylı Yayıncı Bilgileri
*Global İçerik
*Öğrenciler İçin Çok Önemli Bir Referans Noktası 
Not: Hesabınız etkinleştikten sonra istediğiniz yerden veri tabanına erişebilirsiniz; kurum ağına bağlı olmanız gerekmez. 
Detaylı bilgiler için Tıklayınız
Tam Metin olarak erişebileceğiniz Referans Kitapları için Tıklayınız 
Deneme Veri Tabanı Değerlendirme Formu için Tıklayınız
Collabration için tıklayınız
Hesap oluşturmak için tıklayınız 
APA Style Center diğer dokümanlar için tıklayınız
Sık sorulan sorular için tıklayınız
Video için tıklayınız 

Flipster Digital Magazin       |      Veri Tabanı [ Deneme ]       |      Deneme Bitiş Tarihi: 05.02.2017       |      Erişim için Tıklayınız

Deneme Erişim Adresi için Tıklayınız 
Deneme Erişim Bitiş Süresi: 05.02.2017
Veri Tabanı Bilgileri:
Okuyucularımız isterlerse bilgisayarlarındaki internet tarayıcılarından çevrimiçi olarak bu dergileri okuyabilir ya da akıllı cihazlarından çevrimdışı olarak kullanabilirler. Çevrimdışı faydalanabilmek için AppStore'da ve Android Market'te Flipster uygulamasını indirilmesi gereklidir.  
Önemli bazı yayınların listesi için tıklayınız
Deneme erişimine açılan magazin türü dergilerin tam listesi için tıklayınız
Flipster Konu Kategorilerine Göre Dergiler
Haberler ve Siyaset 
Eğlence  
Ev ve Bahçe  
Akademik Yayınlar 
Sağlık ve Egzersiz  
Seyahat ve Tatil  
Sanat ve Tasarım  
Hobiler  
Kadınlar İçin 
Tüketiciyle İlgili 
İş Hayatı ve Finans 
Erkekler İçin 
Sporla İlgili  
Aile ve Çocuk 
Yaşam Tarzı  
Edebiyat 
Gençler İçin  
Yemek ve Aşçılık  
Yetişkinler için Boyama Kitapları  
Otomobiller  
Tarih
Kullanıcı Kılavuzları: 
Masaustu Bilgisayarlar icin Flipster
Android Cihazlar icin Flipster Kullanimi 
iPad ve iPhone icin Flipster Kullanimi
Tum Mobil Cihazlar icin Flipster Kullanimi  

Deneme Veri Tabanı Değerlendirme Formu için Tıklayınız

 

Turnitin               |       Eğitim       |      Eğitim Tarihi: 18.01.2017          |      Eğitim Forumu İçin Tıklayınız

Değerli Araştırmacılarımız,
Üniversitemiz tarafından kullanımına sunulan Turnitin Akademik İntihali Engelleme Yazılım'ının kullanımına yönelik olarak TechKnowledge Firması ve Bilgi Merkezi Müdürlüğünce  Eğitim Seminerleri düzenlenecektir. 
Eğitime katılmak için lütfen linkteki formu doldurunuz:
 https://goo.gl/forms/F5eAMNADM1vBWBZB3
Seminerin tarih ve yer bilgisi aşağıda bilgilerinize sunulmuştur. 
Turnitin Eğitimi 
Tarih:  18 Ocak 2017, Çarşamba
Saat:  10.00 – 11.30
Yer: Rektörlük Binası 5.Kat Mavi Salon
Eğitim Detayı için Tıklayınız

Scival                   |      Veri Tabanı [ Deneme ]       |      Deneme Bitiş Tarihi: 01.02.2017          |      Erişim için Tıklayınız

Deneme Erişim Adresi : www.scival.com
Deneme Erişim Bitiş Süresi : 01.02.2017

Veri Tabanı Bilgileri:

SCIVAL 

SciVal kanıt-esaslı araştırma araçlarından: veri, teknoloji, metrikler ve görselleştirmeden her birini destekleyen 4 anahtar unsuru bir araya getiren entegre edilmiş modüler platformdur. SciVal hakemli literatür alıntılama veri tabanı ve en geniş içerik bulunduran Scopus veri kaynağını kullanmaktadır. Kullanıcılar bir ülkenin ya da bir kurumun verimliliğini değerlendirmek, alıntılama etkisi, ortak çalışan ve daha fazla rasyonellik ve doğrulukla, küresel ve bölgesel standartlarla ilişkilerin yanı sıra ilgili hakemlerin pozisyonlarının anlaşılması için herhangi metrikler setini birleştirebilir.
SciVal'i aşağıda belirtilen alanlarda kullanabilirsiniz:
•  Dünyadaki araştırmalara çok çabuk ulaşım sağlamak.
•  Araştırmanızın bütün seviyelerdeki bir bakışta ki anlık resmini, hazır bir durumda görmek.
•  Herhangi bir eş düzey takıma karşı performansınızı değerlendirmek.
•  Yeni geliştirilen araştırma alanları ve sanal takımlar tarafından ''Peki ya'' senaryolarının model deneyi.
•  Büyük başvurular ve raporlama için yayın takımları yaratmak.
•  Bölgesel ya da küresel katılımcı ortaklık kurmak.
•  Pazardaki değişikliklerle güncel kalan bir hafta esasına dayalı veri görüntüleme ve izleme.

Deneme Veri Tabanı Değerlendirme Formu için Tıklayınız

Tümer Altaş       |      Veri Tabanı [ Deneme ]       |      Deneme Bitiş Tarihi: 31 Ocak 2017       |      Erişim için Tıklayınız

Deneme Erişim Adresi: http://eyds.tumeraltas.com.tr
Deneme Erişim Bitiş Süresi:  31 Ocak 2017

Veri Tabanı Bilgileri:

 • (e) YDS: 2005 -2012 yılları arası çıkmış 4500 adet KPDS, ÜDS (sağlık, sosyal, fen) soruları ve her bir sorunun video çözümü. 
 • PTE: Sınavın 20 soru türüne ait tanıtım ve etkili stratejiler 
 • IELTS: 4 becerinin tamamını kapsayan detaylı tanıtım ve stratejiler. 
 • TOEFL iBT: 4 becerinin tamamını kapsayan detaylı tanıtım ve stratejiler. 
 • Dinleyerek Kelime: 3600 Akademik sınav kelimesi ve her kelime için Hafıza Teknikleriyle oluşturulmuş ses bağlantısı. Sadece dinleyerek kelime öğrenme. 
 • Cümle Çevirileri: Kelimelerin cümlede geldikleri anlamı sağlamlaştırmak ve okuma anlama becerisini geliştirmek için hazırlanmış cümle çevirileri. 
 • Paragraf Çevirileri: Okuma anlama becerisini geliştirmek için hazırlanmış 7 adet strateji videosu ve 91 adet metin çevirisi. 
 • Görüntülü Gramer Konu Anlatımı: A'dan Z'ye tüm gramer konularının en ince detaylarıyla anlatıldığı 335 video anlatımlı içerik. 
 • Toplamda 10.000 üzeri görsel ve işitsel içerik. 

 Kayıt olmak için:

 • http://eyds.tumeraltas.com.tr adresine giriniz.
 • Kurumunuz internet ağı üzerinde iseniz, "Kayıt Ol" tıklayarak sadece bilgilerinizi doldurmanız yeterli, hesabınız hemen etkinleşecektir.
 • Kurumunuz dışında bir ağdan etkinleştirme yapacaksanız,  "Kayıt Ol" formunda altta yer alan "Kurum Kodu Girin" yazan kutucuğa kodu girerek hesabınızı hemen etkinleştirebilirsiniz. (Kurum Kodu: yeditepe)

Not: Hesabınız etkinleştikten sonra istediğiniz yerden veri tabanına erişebilirsiniz; kurum ağına bağlı olmanız gerekmez.

Deneme Veri Tabanı Değerlendirme Formu için Tıklayınız