Deneme Amaçlı Veri Tabanları


FELSEFE (PHILOSOPY DOCUMENTATION CENTER – PDC)

 

Deneme Erişim Adresi: http://www.pdcnet.org/collection

Deneme Erişim Bitiş Süresi: 29 Kasım - 31 Aralık 2016

 

Veri Tabanı Bilgileri:

 

Felsefe (Philosophy Documentation Center – PDC) Veri tabanı;

 

Felsefe ve Felsefe ile ilgili tüm bilim dallarını, uygulamalı etik ve ilahiyat alanlarında yayımlanan 163  akademik e-derginin yanı sıra, seri kitaplar, konferans bildirileri, vb. kaynaklar içerir. 

130.000’den fazla makalenin yer aldığı koleksiyon, konusunda en yetkin veri tabanlarından birisidir.

PDC Felsefe veri tabanı, COUNTER uyumlu kullanım istatistiği ve Metadata, DOI, CrossRef desteği sağlar.

Bu veri tabanında yer alan elektronik dergiler başka hiçbir veri tabanında mevcut değildir ve çakışma yoktur.

PDC koleksiyonunda yer alan tüm e-dergiler, EDS, Summon, Primo servisleri tarafından da taranabilmektedir.

 

Örnek konu başlıkları:

• Analitik Felsefe

• Antik Çağ Felsefesi

• Bilim Felsefesi

• Çağdaş Felsefe

• Eğitim Felsefesi

• Felsefe Tarihi

• Gençler için Felsefe

• İlahiyat

• İş ve Profesyonel Etik

• Sosyal ve Politik Felsefe

 

Deneme Veri Tabanı Değerlendirme Formu için Tıklayınız

 

 

FLIPSTER DIGITAL MAGAZIN

 

Deneme Erişim Adresi için Tıklayınız 

Deneme Erişim Bitiş Süresi: 05.02.2017

 

Veri Tabanı Bilgileri:

 

Flipster Digital Magazin 

 

Okuyucularımız isterlerse bilgisayarlarındaki internet tarayıcılarından çevrimiçi olarak bu dergileri okuyabilir ya da akıllı cihazlarından çevrimdışı olarak kullanabilirler. Çevrimdışı faydalanabilmek için AppStore’da ve Android Market’te Flipster uygulamasını indirilmesi gereklidir. 

 

Önemli bazı yayınların listesi için tiklayiniz

Deneme erişimine açılan magazin türü dergilerin tam listesi için tıklayınız

Flipster Konu Kategorilerine Göre Dergiler

  Haberler ve Siyaset Eğlence  Ev ve Bahçe  Akademik Yayınlar Sağlık ve Egzersiz  Seyahat ve Tatil  Sanat ve Tasarım  Hobiler  Kadınlar İçin Tüketiciyle İlgili İş Hayatı ve Finans Erkekler İçin Sporla İlgili  Aile ve Çocuk Yaşam Tarzı  Edebiyat Gençler İçin  Yemek ve Aşçılık  Yetişkinler için Boyama Kitapları  Otomobiller  Tarih

 

Kullanıcı Kılavuzları: 

Masaustu Bilgisayarlar icin Flipster

Android Cihazlar icin Flipster Kullanimi 

iPad ve iPhone icin Flipster Kullanimi

Tum Mobil Cihazlar icin Flipster Kullanimi  

 

Deneme Veri Tabanı Değerlendirme Formu için Tıklayınız

 

 

HİPERKİTAP

 

Deneme Erişim Adresi için tıklayınız

Deneme Erişim Bitiş Süresi: 01.11.2016-31.12.2016

 

 

Veri Tabanı Bilgileri

“ Hiperkitap; Hiperlink tarafından geliştirilmiş, bilim insanlarının, öğrencilerin ve meraklıların akademik bilgiye hızlı ve kolay erişebildikleri Türkiye’nin ilk Türkçe online e-kitap veri tabanıdır. Hiperkitapta; tarihten edebiyata, matematikten felsefeye, sanattan mühendisliğe birçok konu başlığı altında 300 yayınevinin 14.000’den fazla e-kitabı bulunmaktadır.  Hiperkitap; atlaslar, sözlükler, ansiklopediler gibi danışma kaynaklarını da içermektedir. Önde gelen üniversitelerin akademik yayınları da Hiperkitap’ta yer almaktadır.

Kullanıcılar; Hiperkitap’ta bulunan 14.000’den fazla e-kitabı online olarak görüntülemenin yanı sıra bilgisayarlara, android ve IOS destekli cihazlara ödünç alabilmektedirler. Böylece internet erişimine ihtiyaç duymadan e-kitaplardan yararlanabilmektedirler.  “My library” özelliğiyle Hiperkitap’ta kendi kütüphanelerini oluşturarak e-kitap sayfalarında notlar alabilmekte, çıktı alıp paylaşabilmekte, farklı formatlarda atıf verebilmektedirler. “

 

Deneme Veri Tabanı Değerlendirme Formu için Tıklayınız

HiperKitap Kullanım Kılavuzu için Tıklayınız

HiperKitap Konu Dağılımı için Tıklayınız

 

 

 

JoVE

 

JoVE, (Journal of Visualized Experiments) makalelerin video ortamına aktarıldığı ve görsel olarak açıklandığı dünyanın ilk hakem heyetli video veri tabanıdır. 

PubMed/MEDLINE, SciFinder, Scopus and Web of Science'tan indexlenmiştir ve Impact Faktör 1.325. (Impact Faktörü olan dünyanın ilk video veri tabanıdır).

 

JoVE son olarak 3 yeni Journal koleksiyonu hizmete sunmuştur: Genetik, Kanser Araştırmaları ve Biyokimya.  

Videoları izlemek için: 

 

Genetik - http://www.jove.com/genetics

 

Kanser Araştırmaları - http://www.jove.com/cancer-research

 

Biyokimya -  http://www.jove.com/biochemistry

 

Deneme Veri Tabanı Değerlendirme Formu için Tıklayınız

 

LEGALBANK ELEKTRONİK HUKUK PROGRAMI

 

Deneme Erişim Adresi: www.legalbank.net

Deneme Erişim Bitiş Süresi: 10 Ocak 2017

 

Veri Tabanı Bilgileri:

Legalbank Hukuk Programı 

 

* Yenilenen görünümü ile Legalbank hukuk programı artık daha pratik ve kolay! Aradığınız tüm karar, mevzuat, belge ve dilekçelere hızlıca ulaşabileceksiniz.

* Artmaya devam eden karar sayımız 900.000 ‘i aşmıştır. Uzman hukukçu kadromuz tarafından özetlenen, ilgili mevzuat ile ilişkilendirilen ve kavramlanan Yüksek Mahkeme kararlarına kolayca ulaşabilecek ve faydalanabileceksiniz. Yaptığınız arama sonucunda ulaşamadığınız kararları mail yolu ile talep edebilirsiniz.

Legalbank Mevzuat ve Kararlar Bankası isimli ürünümüz güncel ve geçmişe yönelik tüm hukuki belgelere internet üzerinden erişebilmenizi sağlayan bir elektronik hukuk bankasıdır.

www.legalbank.net internet sitesi üzerinden 7/24 saat esasına göre online erişilebilmektedir.

Legalbank yüz binlerce Yüksek Mahkeme Kararı, Mevzuat, Dilekçe ve Belge Örnekleri, Gerekçeler vb. bilgi ve belge içermektedir.

Mevcut belgeler her gün düzenli olarak güncellenmekte ve yüzlerce yeni belge eklenmektedir.

Her sabah Resmi Gazete doğrultusunda güncellenen sistemimiz sayesinde tüm hukuki belgelerin en son hallerine ulaşabileceksiniz. 

 

Online Dergi ve E-kitap 

 

legal.com.tr adresinden tüm Legal dergi ve kitaplarının geçmişten bugüne kadar ki tüm yıllarını görüntüleye bilmektesiniz.

Genel arama butonundan istediğiniz kelime, karar ya da makaleyi arama yapıp bilgiye hızlı bir şekilde ulaşabilmektesiniz. Bulduğunuz veriyi yazıcıdan çıktı alıp kopyalama yapma imkânınız bulunmaktadır.

 

Online Dergi Kullanımı için Tıklayınız

Deneme Veri Tabanı Değerlendirme Formu için Tıklayınız


 

 

LEXPERA HUKUK BİLGİ SİSTEMİ

 

Deneme Erişim Adresi: www.lexpera.com.tr

Deneme Erişim Bitiş Süresi: 31 Aralık 2016

 

Veri Tabanı Bilgileri:

 

LEXPERA Hukuk Bilgi Sistemi

 

Uluslararası bir işbirliğinin ürünü olan LEXPERA, mevzuat, içtihat ve literatür kaynaklarını, gelişmiş belge işleme teknolojisi ve uzman kadrosunun çalışmalarıyla, sade ve kullanışlı bir ara yüzle hizmetinize sunmaktadır. Sürekli yenileri eklenen tam metin kitaplar, makaleler ve yorumlar gibi literatür kaynakları ve çok zengin içtihat koleksiyonunun yanında, mevzuat alanında getirdiği önemli yenilikler, LEXPERA’ yı alanında rakipsiz kılmaktadır.

 

LEXPERA, mevzuat değişikliklerini izleme, mütalaa ve bilgi notu hazırlama, dava çözme gibi faaliyetlerinde, hem içeriği hem de sağladığı işlevlerle, hukuk birimlerinin zaman ve enerji tasarrufu sağlamasına ve hizmet kalitesini artırmasına destek olmaktadır. Resmi Gazete’nin günlük olarak sisteme aktarılması ve değişikliklerin ilgili mevzuata işlenmesi sayesinde LEXPERA ile ulaşılan bilgi her zaman en güncel bilgi olmaktadır.

 

 • Etkilediği Mevzuat Listesi

Ülkemizde sıkça rastlanan ve “torba kanun” olarak adlandırılan, muhtelif ve bir birleriyle ilgili olmayan konulara ilişkin kanunlarda değişiklik yapan kanunların takibi, hukukçulara oldukça zaman kaybettirmektedir. Lexpera’nın “Etkilediği Mevzuat” bağlantısı bu konuda ciddi bir zaman tasarrufu ve hata koruması sağlamaktadır.

Etkilediği Mevzuat için tıklayınız

 

 • Sürüm Karşılaştırma

Değiştirilen kanunlarda yapılan değişikliklerin neler olduğunun saptanması ise daha da fazla zaman gerektiren bir faaliyettir. Lexpera’nın bu konuda sağladığı “Sürüm Karşılaştırma” özelliği, yapılan değişiklikleri görsel olarak zenginleştirilmiş biçimde kıyaslama imkânı sunmaktadır.

Sürüm Karşılaştırma için tıklayınız

 

 • Madde Düzeyinde Değişiklikleri Karşılaştırma

Karşılaştırma işlevi sürümlerle sınırlı olmayıp, her madde için ilgili madde başlığının yanında yer alan karşılaştırma simgesine tıklayarak ulaşılabilen “Madde Kıyaslama” işlevini de içermektedir.

Madde Düzeyinde Değişiklikleri Karşılaştırma için tıklayınız

 

 • Zaman Çizelgeleri

Lexpera’nın bu karşılaştırmaları sunabilmesi, mevzuat metinlerinde meydana gelen tüm değişimlerin özel bir biçimde işlenmesi sonucu oluşan “Zaman Çizelgeleri” ne dayanmaktadır. Bir mevzuat metninin zaman çizelgesi, onun zaman içerisinde geçirdiği tüm değişimleri ve bu değişimler sonucu aldığı tüm şekilleri erişilebilir kılmaktadır.

Zaman Çizelgeleri için tıklayınız

 

 • İkincil Mevzuat Bağlantıları

Bir kanuna dayanılarak çıkarılmış olan “İkincil Mevzuat”, çoğunlukla saptanması ve ulaşılması zaman alan belgelerdir. Lexpera bu konuda, ayrıca arama yapma ihtiyacını ortadan kaldırmakta ve hem görüntülenen kanunun sağ tarafında bulunan bağlantıyla o kanuna bağlı ikincil mevzuat listesine hem de madde düzeyindeki bağlantılarla o maddeye bağlı ikincil mevzuat listesine hızlı erişim sağlamaktadır.

İkincil Mevzuat Bağlantıları için tıklayınız

 

 


GLOBAL E-JOURNAL LIBRARY

 

Deneme Erişim Adresi: http://104.45.30.167/search/login/

Deneme Erişim Bitiş Süresi: 31 Aralık 2016

 

Türkçe Kullanım Sunumu için tıklayınız 

 

Veri Tabanı Bilgileri

 

Global eJournal Library (GeJL)

Araştırmacılar en iyi çalışmayı bulmak için ücretli dergilere ve açık erişimli dergilere  bakmak zorundadırlar. Bundan sonrası için, Global eJournal Library (GeJL),  makale düzeyindeki açık erişim dergilerde daha önce görülmemiş büyük bir kapsamda içerik sunar. Global eJournals Library 135 ülkeden ve 125 yıla yayılan 22.000’in üzerinde açık erişimli dergiden 9 milyon aranabilir makale sunan ilk veri tabanıdır. Kaynaklar otomatik yazılımlar yerine bizzat gerçek kütüphaneciler tarafından seçilmiş, sınıflandırılmış ve organize edilmiştir.

Global eJournals Library makale seviyesinde bir keşif deneyimi sunar ve böylece kullanıcıların araştırma yaptığı konudaki spesifik kaynağa daha hızlı ve kolay bir şekilde ulaşmasını sağlar. Her hafta güncellenir ve içeriği genişletilir.

 

GeJL’nin diğer açık erişim çözümlerinden farkı nedir? 

GeJL; tüm Altın dergileri, Gecikmeli erişim (amborgolu) dergileri ve İngilizce ticari ve profesyonel dergileri içeren tek çözümdür (Diğer tüm çözümler sadece Altın açık erişime odaklanarak diğer önemli dergileri dışarda bırakırlar.). Farklı yayıncı sitelerinden edinilmiş tam metin bağlantılar ile e-dergilere erişim sağlayan büyük bir veritabanına sahiptir.  Pasif olarak yayıncıların bilgi sağlamak için, diğer kuruluşlar gibi yayıncıların onlarla iletişime geçmelerini beklemek yerine, dergileri kendi arayan dünya çapındaki tek kuruluştur. Sonuç olarak kullanıcıları,  diğer çözümlerden daha çok dergiye ve makaleye ulaştırabilmektedir. GeJL, yayıncılarla iletişime geçecek, metadata küratörlüğünü yapacak ve bunları web ortamında bulanabilir hale getirecek, diğer kuruluşlarda olmayan, aktif insan gücüne sahiptir.

 

Neden daha fazla dergi ve makale?

Dünyadaki bilgiler her 14 ayda bir ikiye katlanıyor!!! Yani her bir yıl ve iki aydaki bilgi, dünyadaki toplam bilgiden iki kat daha büyük. Bir kütüphanenin koleksiyonu, diğer açık erişim çözümlerinin kısıtlı dergi içeriğiyle daha iyi hale gelemez. Çünkü bunlar, sürekli meşgul olan yayıncılardan onlarla iletişime geçmesini beklemek zorundalar.

 

Rakamlarla The Global e-Journal Library

·         Açık erişim dergilerde 9 milyon makale, 

·         135 ülkeden  22,000 açık erişim dergi

·         125 yılı kapsayan yayınlar

·         8.000 yayıncı

·         Altın ve yeşil yol yayınlarını birlikte kapsar

·         Güçlü arayüz özellikleriyle erişim

·         Önemli konular;

Þ Tarım & Biyoloji Bilimleri – 700.000’den fazla makale

Þ Temel Bilimler – 2,5 milyondan fazla makale

Þ Mühendislik & Teknoloji – 1,5 milyondan fazla makale

Þ Sanat & Beşeri Bilimler – 800.000’den fazla makale

Þ Biyomedikal – 4 milyona yakın makale

Þ Sosyal ve Yönetim Bilimleri – 1,5 milyondan fazla

     makale

Þ Türkiye’den 370 dergi ve 80.000’den fazla makale.
PRESSREADER GAZETE/DERGİ

 

Deneme Erişim Adresi: http://www.pressreader.com/

Deneme Erişim Bitiş Süresi: 26 Eylül-11 Kasım

 

 

Veri Tabanı Bilgileri

 

PressReader; kullanıcılarınızın her gün 100 ülkeden, 60 dilde, 5900+ günlük gazeteye ve magazine bilgisayar, tablet ve akıllı telefonlarınızdan aynı günde ulaşabileceğiniz eşsiz bir güncel gazete koleksiyonudur.

 

PressReader veri tabanını Mobil cihazınız üzerinden kurum dışında da kullanabilirsiniz, detaylar aşağıda bilgilerinize sunulmaktadır.

 

UZAKTAN /MOBİL ERİŞİM:

PressReader veri tabanına kampüs dışında da Mobil Cihazınız ile erişim sağlanmaktadır.

 

Aplikasyon ile akıllı telefon ya da tabletinize kampüsten indirilen gazeteleri ve magazinleri  ne zaman isterseniz offline olarak okuyabilirsiniz. Siz silene kadar ya da otomatik silmeyi aktive edene kadar cihazınızda saklayabilirsiniz.

 

Mobil Cihazınız ile Uzaktan Erişim için izlenecek adımlar;

-          Mobil cihazınıza “Pressreader” isimli aplikasyonu yükledikten sonra öncelikle kendinize bir kullanıcı adı ve şifre oluşturunuz. (aplikasyon mağazanızdan “Pressreader” şeklinde arada boşluk bırakmadan arayarak uygulamayı indiriniz)

-          Kampüs Wi-Fi ağından internete 1 defa bağlandıktan sonra cihazınız otomatik olarak 7 gün boyunca yetkilendirilecektir.

-          Yetkilendirme işlemi ile birlikte kampüs dışında da 7 gün boyunca PressReader veri tabanından aktif bir şekilde faydalanabilirsiniz.

    7 gün sonunda tekrar kampüs Wi-Fi alanına girildiğinde erişim yetkisi otomatik olarak 7 gün daha uzatılacaktır.

 

Press Reader Bilgileri için tıklayınız.

PressReader mobil kullanım kılavuzu için tıklayınız.

 

 

PROQUEST CENTRAL - ART&HUMANITIES DATABASE

 

Deneme Erişim Adresi için tıklayınız

Deneme Erişim Bitiş Süresi: 31 Aralık 2016

 

Veri Tabanı Bilgileri

 

ProQuest Central binlerce bilimsel dergiden milyonlarca tam metin makaleye erişimi sağlamasının yanı sıra diğer bütünleşik kaynaklarda yer almayan bilgilere de erişimi sağlamaktadır;

 • İşletme, Psikoloji, Fizik, Sağlık ve Eğitim vb. gibi alanlara ait 75.000’nin üzerinde tam metin tezler,
 •  NBER, RePEc, INSEAD, ve OECD gibi sağlayıcılardan 450.000’nin üzerinde working papers erişimi,
 • Binlerce güncel endüstri ve Pazar raporu ve ülke profilleri,
 •  Lancet, Nature, Science, New England Journals of Medicine, and Journal of International Business Studies gibi birçok popüler derginin son sayılarına tam metin erişimi sağlamaktadır.
 • Cambridge University Press, Springer, and Emerald gibi dünyaca ünlü yayıncıların yayınlarına erişimi sağlamaktadır.

 

ProQuest Central’ın bilimsel başlıklarının %80’den fazlası atıflanmış referans bağlantılıdır. Böylece atıf araştırması ve takibine imkân tanır.

 

ProQuest Art&Humanities Database: ProQuest’in CSA Illumina portfolio of Arts and Humanities veri tabanına tamamlayıcı olması amacı ile yaratılmış tam metin dergi veri tabanıdır. Kurulduğu Nisan 2008 yılından günümüze görsel ve uygulamalı sanatlar alanındaki önemli yayınların sürekli olarak eklenmesi ile büyümektedir

 

Proquest Central Hakkında Detaylı Bilgi için Tıklayınız

Deneme Veri Tabanı Değerlendirme Formu için Tıklayınız

 

 

SCIVAL

 

Deneme Erişim Adresi: www.scival.com

Deneme Erişim Bitiş Süresi: 31.01.2017

 

Veri Tabanı Bilgileri:

 

SCİVAL

 

SciVal kanıt-esaslı araştırma araçlarından: veri, teknoloji, metrikler ve görselleştirmeden her birini destekleyen 4 anahtar unsuru bir araya getiren entegre edilmiş modüler platformdur. SciVal hakemli literatür alıntılama veritabanı ve en geniş içerik bulunduran Scopus veri kaynağını kullanmaktadır. Kullanıcılar bir ülkenin ya da bir kurumun verimliliğini değerlendirmek, alıntılama etkisi, ortak çalışan ve daha fazla rasyonellik ve doğrulukla, küresel ve bölgesel standartlarla ilişkilerin yanı sıra ilgili hakemlerin pozisyonlarının anlaşılması için herhangi metrikler setini birleştirebilir.

SciVal’i aşağıda belirtilen alanlarda kullanabilirsiniz:

•  Dünyadaki araştırmalara çok çabuk ulaşım sağlamak.

•  Araştırmanızın bütün seviyelerdeki bir bakışta ki anlık resmini, hazır bir durumda görmek.

• Herhangi bir eş düzey takıma karşı performansınızı değerlendirmek.

• Yeni geliştirilen araştırma alanları ve sanal takımlar tarafından ‘’Peki ya’’ senaryolarının model deneyi.

•  Büyük başvurular ve raporlama için yayın takımları yaratmak.

•  Bölgesel ya da küresel katılımcı ortaklık kurmak.

• Pazardaki değişikliklerle güncel kalan bir hafta esasına dayalı veri görüntüleme ve izleme.

 

Deneme Veri Tabanı Değerlendirme Formu için Tıklayınız

Detaylı Bilgi için Tıklayınız

More Information in English Please Click

Scival Kayıt için Tıklayınız

For Reference Guide Please Click 

 

TÜMER ALTAŞ

 

Deneme Erişim Adresi: http://eyds.tumeraltas.com.tr

Deneme Erişim Bitiş Süresi:  31 Ocak 2017

 

Veri Tabanı Bilgileri:

 • (e) YDS: 2005 -2012 yılları arası çıkmış 4500 adet KPDS, ÜDS (sağlık, sosyal, fen) soruları ve her bir sorunun video çözümü. 
 • PTE: Sınavın 20 soru türüne ait tanıtım ve etkili stratejiler 
 • IELTS: 4 becerinin tamamını kapsayan detaylı tanıtım ve stratejiler. 
 • TOEFL iBT: 4 becerinin tamamını kapsayan detaylı tanıtım ve stratejiler. 
 • Dinleyerek Kelime: 3600 Akademik sınav kelimesi ve her kelime için Hafıza Teknikleriyle oluşturulmuş ses bağlantısı. Sadece dinleyerek kelime öğrenme. 
 • Cümle Çevirileri: Kelimelerin cümlede geldikleri anlamı sağlamlaştırmak ve okuma anlama becerisini geliştirmek için hazırlanmış cümle çevirileri. 
 • Paragraf Çevirileri: Okuma anlama becerisini geliştirmek için hazırlanmış 7 adet strateji videosu ve 91 adet metin çevirisi. 
 • Görüntülü Gramer Konu Anlatımı: A’dan Z’ye tüm gramer konularının en ince detaylarıyla anlatıldığı 335 video anlatımlı içerik. 
 • Toplamda 10.000 üzeri görsel ve işitsel içerik. 

 Kayıt olmak için:

 • http://eyds.tumeraltas.com.tr adresine giriniz.
 • Kurumunuz internet ağı üzerinde iseniz, "Kayıt Ol" tıklayarak sadece bilgilerinizi doldurmanız yeterli, hesabınız hemen etkinleşecektir.
 • Kurumunuz dışında bir ağdan etkinleştirme yapacaksanız,  "Kayıt Ol" formunda altta yer alan "Kurum Kodu Girin" yazan kutucuğa kodu girerek hesabınızı hemen etkinleştirebilirsiniz. (Kurum Kodu: yeditepe)

Not: Hesabınız etkinleştikten sonra istediğiniz yerden veri tabanına erişebilirsiniz; kurum ağına bağlı olmanız gerekmez.

 

Deneme Veri Tabanı Değerlendirme Formu için Tıklayınız

 

 

TURCADEMY

 

Deneme Erişim Adresi: www.turcademy.com

Deneme Erişim Bitiş Süresi:  31 Aralık 2016

 

Veri Tabanı Bilgileri:

 

TURCADEMY 

 

Turcademy, Türkiye’de tüm akademik yayınları tek bir portal altında toplayarak akademik yayınların dijital olarak akademisyenlere, araştırmacılara ve öğrencilere kolay bir şekilde ulaştırmak ve Türkiye’deki e-kitap yayıncılığına katkıda bulunmak amacıyla Informascope firması tarafından geliştirilmiş yerli bir e-kitap platformudur. Informascope, alanında öncü uluslararası yayınevleri ile birlikte yıllardır yürüttüğü iş ortaklıkları ve projelerden edindiği bilgi birikimi ve tecrübesini kullanarak, Turcademy e-kitap platformunu ülkemiz dijital yayıncılığının gelişmesi amacıyla hayata geçirmiştir. İlk aşamada yaklaşık 2.500 e-kitap ile erişime açılan Turcademy de yer alan koleksiyona Türkiye’den birçok yayınevinin dâhil olması için görüşmeler sürdürülmekte olup ilk yıl sonunda platformda bulunan kitap sayısının 20.000’e ulaşması planlanmaktadır. Tasarımı ve teknik altyapı çalışmaları yerli mühendisler tarafından geliştirilerek tamamlanan Turcademy e-kitap platformunun ikinci fazında,  ülkemizde yayınlanan ve etki faktörü yüksek akademik dergiler Turcademy de yerini almaya başlayacaktır. Turcademy ilk aşamada ülkemizde akademik yayıncılık alanında öncü olan Anı Yayıncılık, Gazi Kitabevi, Palme Yayıncılık, Pegem Akademi ve Seçkin Yayıncılık gibi değerli paydaşların katkısıyla 1 Aralık 2016 tarihinde erişime açılmış olup platforma günde ortalama 100 adet kitap yüklemesi gerçekleştirilmektedir. 

 

Turcademy platformunda yer alan kitap listesine için tıklayınız   

Deneme Veri Tabanı Değerlendirme Formu için Tıklayınız

 

 

VIDEO VERİTABANI (FILMS ON DEMAND) 

 

Deneme Erişim Adresi: http://fod.infobase.com/PortalPlayLists.aspx?wid=276357

Deneme Erişim Bitiş Süresi:  31 Aralık 2016

 

Veri Tabanı Bilgileri:

 

Video Veri tabanı (Films on Demand);

 

Films on Demand, birçok konu başlığında 10000'den fazla video içermektedir. 

Ayrıca kurumunuzda hazırlanmış videoları ekleyerek kendi kurum videolarınızı kullanıcılarınıza aynı platform üzerinden sunabilirsiniz.

Films on Demand, sınırsız kullanıcılı olup birçok bölümünüzde rahatlıkla kullanılabilir ve derslerde müfredatın bir parçası olabilir.

 

•             Binlerce videonun segmentlere ayrılmasıyla oluşturulan kolay kullanılabilir klipler

•             Güçlü tarama aracı

•             Videoları paylaşma, kaydetme ve düzenleme ve özelleştirilebilir liste oluşturma

•             Binlerce video için altyazı ve etkileşimli anlatım (videoyu takip eden yazılı metin)

•             Her video için ücretsiz MARC kayıtları 

•             Chicago, MLA, Harvard ve APA formatlarında dinamik atıf bilgisi

•             EasyBib, NoodleTools ve RefWorks entegrasyonu

•             Blackboard, Moodle ve diğer LMS sistemleri üzerinden erişim kolaylığı

•             Her ay yeni eklenen içerikler (videolar)

•             Her sayfa için Google Translate; tüm açıklamalar, metinler ve arayüz için 100'den fazla dile çeviri

•             iPad uyumlu 

 

Konu Başlıklarına Göre Video Sayısı için Tıklayınız

 Deneme Veri Tabanı Değerlendirme Formu için Tıklayınız

 

VİDOBU ONLINE EĞİTİM 

 

Deneme Erişim Adresi: http://www.vidobu.com/edu/yeditepe

Deneme Erişim Bitiş Süresi: 31 Ekim 2016

 

Veri Tabanı Bilgileri:

 

Vidobu Online Eğitim Platformu

 

·        Profesyonel gelişim, iş dünyası, fotoğrafçılık, grafik tasarım, web tasarım, programlama, 3D ve animasyon, Video Prodüksiyon alanlarında eğitim içermektedir.

 

·        Tamamladığınız eğitimlere ait alacağınız katılım sertifikası ile eğitimlerinizi belgeleyebilirsiniz.

 

·        Platformdaki videolara erişim için ilk kullanımda üyelik aktivasyonu yapılması gereklidir. Oluşturulan şifre ile Vidobu online eğitim platformuna giriş yapabilirsiniz.

 

Deneme Veri Tabanı Değerlendirme Formu için Tıklayınız

Eğitim İçerik Listesi için Tıklayınız

 

 

WORLD SCIENTIFIC PUBLISHING E – KİTAP &  WORLD SCIENTIFIC PUBLISHING E – DERGİ

 

Deneme Erişim Adresi için tıklayınız

Deneme Erişim Bitiş Süresi: 21 Kasım  –  21 Aralık 2016

 

Veri Tabanı Bilgileri

 

World Scientific Publishing e-Kitap       

 

World Scientific, dünyanın en saygın akademik yayınevlerinden biri olarak yılda 600’e yakın yeni kitap yayınlamaktadır. Ayrıca Londra Üniversitesi Imperial College’ın resmi yayınevidir.

7000’in üzerinde akademik e-kitaba sahip olan World Scientific’İn 100’den fazla kitabı  Nobel ödüllü ve Nobel adayı  akademisyenler tarafından yazılmıştır.

 

 

World Scientific Publishing e-Dergi

123 adet dergi sunmaktadır.

 

Konu başlıkları: Asya Çalışmaları, Bilgisayar Bilimleri, Biyoloji, Çevre Bilimi,  Ekonomi & Finans, Fizik, Kimya,  Malzeme Bilimi, Matematik, Mimarlık, Mühendislik, Nanoteknoloji, Sosyal Bilimler, Tıp, Yönetim Bilimleri

 

Deneme Veri Tabanı Değerlendirme Formu için Tıklayınız

WSP E-kitap Broşür için Tıklayınız

WSP E-dergi Broşür için Tıklayınız