Duyuru Detayı

Deneme Erişimine Açılan Veritabanı - IMF eLibrary - 04.09.2015

04 - 09 - 2015

IMF eLibrary veritabanı 03.11.2015 tarihine kadar erişime açılmıştır.

 

Veri tabanına: bilgimerkezi.yeditepe.edu.tr adresinden “Deneme Amaçlı Veri tabanları” başlığından ulaşabilirsiniz.

 

Erişim Adresleri:  http://www.elibrary.imf.org/ 

 

VERİ TABANI BİLGİLERİ:

 

IMF eLibrary

 

Küresel ekonomi, finans, gelişen pazarlar, ticaret vb. konularda süreli yayınlara, e-kitaplara ve istatistiklere erişim imkanı sunan IMF eLibrary veri tabanının içerisinde 310 tanesi kitap olmak üzere 15000 in üzerinde çeşitli kaynaklara ve bir milyondan fazla veri serisine erişim sağlamaktadır.

 

IMF eLibrary abonelere iş dünyasıyla ilgili araştırma yapmaya, analiz yapmaya, ekonomik ve finansal trendleri tahmin etmeye ve yatırım için seçenekleri filtrelemeye yarayan entegre bir online platform sunar. IMF eLibrary veri tabanı aşağıdaki elementlerden oluşmuştur:

 

  • eLibrary Text – Global ve bölgesel ekonomik ve finansal araştırma, tahmin ve analiz yapmanıza olanak sağlıyacak 15000’den fazla yayın
  • eLibrary Data – Bir çok veri tabanının içerisinde yer alan bir milyondan fazla istatistik serisine tek bir arayüzle erişim imkanı
  • eLibrary AREAER Online – Döviz oranları ile ilgili araştırma yapmaya olanak sağlayan özel bir veri tabanı (Annual Report on Exchange Arrangements and Exchange Restrictions—AREAER) 
  • IMF.org – IMF kanalındaki resmi bilgilere ve haberleşmelere entegre erişim