Duyuru Detayı

Deneme Erişimine Açılan Veri Tabanı - E Marefa Veri Tabanı - 07.10.2016

07 - 10 - 2016

E-MAREFA VERİ TABANI

 Deneme Erişim Adresi: http://e-marifah.net/kwc/f?p=159

Deneme Erişim Bitiş Süresi: 01 Aralık 2016


Veri Tabanı Bilgileri:

E-Marefa Veri Tabanı


Türkçe seçeneği de sunulan yeni arama arayüzü; anahtar kelime, doğal ve kontrollü dil, konu başlıkları ve eş anlamlı kelimeler dahil edilerek bir arama stratejisi oluşturmaya imkân vermekle birlikte veri tabanındaki tüm biçimdeki bilgi kaynağı türlerinde arama yapmaya elverişlidir. Boolean operatörleriyle gelişmiş arama deneyimine fırsat veren arayüz, güçlü aramalar yaparak hedef odaklı sonuçlara ulaşmanızı kolaylaştırır. Doküman türüne (süreli yayın, dergi makalesi, konferans bildirisi, istatistiksel tablo, e-kitap, kitap bölümü ya da tez), konuya,  metin diline veya yayın tarihinde göre sıralama yapabilirsiniz. Erişimi hızlı ve kolay yapabilmenizi sağlayan bu sezgisel arayüz, kullanıcı dostudur. Arapça ve İngilizce olmak üzere hazırlanmış kullanım kılavuzu örnekleriyle birlikte veri tabanında bulunmaktadır.

Veritabanı, akademik dergi, istaistiksel çalışmalar, makaleler, tezler, e-kitaplar, kitap değerlendirmeleri, konferans bildirileri ve abstraktlar gibi bir çok türde kaynağın tam metnini kapsar.

E-Marefa ek olarak, Arabic Language & Islamic Studies, Middle East studies, Water, Energy, and Environment Issues, Social Networking & Media Studies, and Conflict, Violence, and Peace Studies gibi 18 hizmet sunmaktadır. Her hizmet veri tabanındaki doküman türlerinden kendine özgü içerikleri barındırır.

Rakamlarla E-Marefa;

·        Arapça, İngilizce ve Fransızca olmak üzere üç dilde 19 ülkeden 300 üniversitedeki çeşitli organlar (üniversiteler, araştırma merkezleri, kamu istatistik daireleri, merkez bankaları, bilimsel dernekler, bölgesel örgütler) tarafından yayınlanan 270,000 makale ve istatistiksel rapor

·        20,000 tam metin yüksek lisans ve doktora tezi

·        22,000 yüksek lisans ve doktora tezi abstraktı

·        108,200’ün üzerinde Orta Doğu çalışması

·        50,000 dokümandan fazla İslam ve Arap çalışması

·        Arap dünyasından 10,000 kitap değerlendirmesi

·        180,000 araştırma abstraktı

Deneme Veri Tabanı Değerlendirme Formu için Tıklayınız